Den laskavosti

Již po druhé se naše škola přihlásila do projektu „Laskavec“, v rámci kterého dobrovolníci konají nějakou laskavost právě na Den laskavosti dne 13. 11. 2018.

Třídní kolektivy vykonaly následující laskavosti:
– vystoupení pro seniory v domově důchodců
– ovocná jednohubka pro pedagogy a zaměstnance
– poukaz na domácí práce pro rodiče
– sbírka pro pejsky bez domova
– předání vyrobených dárečků pro pedagogy a zaměstnance
– pochvalné dopisy paní kuchařkám
– obrázky pro seniory v domově důchodců
– předání sbírky hraček do azylového domu pro matky s dětmi
– poděkování paní kuchařkám, uklízečkám, p. školníkovi
– upečení zákusků, výroba salátů a přáníček pro učitele a paní kuchařky
– sbírka pro psí bezdomovce
– sbírka časopisů pro dětské oddělení v nemocnici
– předání pochvalných vzkazů a poděkování zaměstnancům školy
– sbírka hraček pro nemocnici


Den laskavosti v 9. A
V rámci dne laskavosti, který spadá na 13. listopadu, vyrazila 9. A do ulic rozdávat radost. Každému, koho žáci potkali, věnovali malý sladký dáreček na zpříjemnění dne. Při předání žáci každému sdělili, že je mezinárodní den laskavosti a popřáli mu hezký den. Lidé, kteří dostali sladkou drobnost, byli potěšeni a s úsměvem odcházeli.


Den laskavosti v 1. A
Hned ráno mě děti v čele s paní vychovatelkou Janou Teringlovou překvapily zpěvem písně Holka hnědooká, nesedávej u potoka. Potom mi předaly knížečku Moje paní učitelka Alenka Bísková od I. A plnou mých portrétů – každé dítě nakreslilo jeden. Předal mi ji zástupce žákovské rady Marian Lašák. Přidala se Natálka Trojanová s čokoládovými bonbóny a Martin Trůbl s lízátky – ty měl pro všechny děti. Bylo to milé a krásné ráno.
Čtyři děti přinesly deset párů ponožek pro potřebné.
Celá třída pak druhý den s kamarády z I. B vyrazila na půlhodinové vystoupení plné lidových písní, básní, říkadel, hry na flétnu, písní s pohybem do Domova seniorů Mistra Křišťana. Cílem bylo potěšit babičky a dědečky, předat přání od žáků z II. B, moje domácí jablíčka – odrůdy Šampion s měkkou slupkou – a krátce si popovídat o tom, jak se mají a co je těší.
Mgr. Alena BískováLaskavé děti z 2. C a jejich ještě laskavější paní učitelka
Stejně tak, jako v loňském roce, proběhl na naší škole 13. 11. 2018 Den laskavosti. Každá třída se mohla svobodně rozhodnout, komu zpříjemní den. My jsme opět uspořádali sbírku pro opuštěné pejsky ze záchytných kotců v Prachaticích. Ne, že bychom nechtěli dělat radost lidem, ale němé tváře si kousek naší laskavosti zaslouží jistě také. Děti přinesly spoustu věcí. Granulky, hračky, mlsání, konzervy, piškotky a hlavně velmi potřebné deky, aby nebyla chlupáčům v blížící se zimě zima. 🙂
Ani paní učitelka z 2. C nezůstala neobdarována. Děti byly tak milé, že mi donesly vzkaz, kde stálo, že mi přejí hodně štěstí ke Dni laskavosti. Dokonce se snažily celý den nezlobit, ale…, no zkrátka se snažily nezlobit. 🙂
Aby ani děti nepřišly v tento den zkrátka, rozdala jsem pouze pár poznámek, psaly ten den jenom dvě písemky, ztlumila jsem svou frekvenci jekotu na minimum a jako bonus měly zakázanou pouze jednu přestávku. 🙂
Tak asi tolik o Dnu laskavosti v 2. C.


Den laskavosti v 3. B
Udělat dobrý skutek a někomu radost je vždy příjemné. My jsme se rozhodli, že darujeme našim rodičům poukaz na domácí práce a sami si mohou vybrat, jaká to domácí práce bude. Všem dětem ve škole a všem zaměstnancům školy jsme ve třídě připravili jablečné jednohubky máčené v hořké čokoládě. Ve dvojicích jsme je roznesli a moc jim chutnali. Největší radost jsme však měli z čokolády, která zbyla a mohli jsme se do ní pustit, až jsme ji měli až za ušima.

Předchozí článek
Následující článek