„Veselé zoubky“ u prvňáčků

4. 2. 2019 se žáci prvních tříd na ZŠ Prachatice, Vodňanská 287 věnovali projektovému dnu. Zapojili se do dm preventivního programu „Veselé zoubky“, který připravila společnost dm drogerie markt s. r. o.
Obě třídy obdržely materiály pro výuku prevence zubního kazu – pohádku „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, metodický program pro interaktivní tabuli, taštičku s pastou, kartáčkem na zuby, přesýpacími hodinami a žvýkačkami bez cukru. Nechyběl pracovní list a samolepka s návodem na správné čištění zoubků. Zubní kaz je totiž nejčastější nemocí na světě.
Projektový den si třídy obohatily ještě o nácvik čištění zubů s jejich kamarády z devátého ročníku.
V rámci prvouky byla dále zařazena exkurze do blízké lékárny Dr. Max, kde nás „zákulisím“ velmi ochotně provedla paní magistra Nováková. Připravila dětem zajímavý program, při kterém využily své dosavadní znalosti v péči o chrup. Ve skupinách si vyzkoušely vážení na digitální laboratorní váze, míchání krému, tvoření roztoku a na velkém papíru si malovaly svoje představy zdravého zubu. Na památku si děti odnesly dárečky – lahvičku na pití, vzorek vitamínů a krémů.
Projektový den dětem poskytl mnohé zážitky a nové poznatky. Bude jim dobrým vodítkem při péči o jejich vlastní zdravé zoubky.

Třídní učitelky děkují dm drogerii markt s. r. o. a Lékárně Dr. Max Prachatice za pomoc při tomto projektu.
Mgr. Alena Bísková a Mgr. Martina Hromádková, učitelky 1. tříd ZŠ Vodňanská

Předchozí článek
Následující článek