Exkurze do Prahy s návštěvou TV Nova na Barrandově

V úterý 5. března 2019 třídy 3. A a 3. B byly pozvány na prohlídku TV NOVA, která sídlí v Barrandovských ateliérech. S ohromnou radostí jsme tuto nabídku využili a spojili jsme ji s procházkou po historické Praze.
Naše putování začalo na Pohořelci. Odtud jsme pomalu sešli k Pražskému hradu. Společně jsme se vyfotili u sochy T. G. Masaryka a poté děti zaujala hradní stráž u bran Hradu, kterou si se zájmem fotily stejně jako nádhernou vyhlídku na Prahu, která se nám od tamějších hradem naskytla.
Dále naše putování pokračovalo Nerudovou uličkou. Tato malebná ulička nás zavedla až ke Karlovu mostu, kde jsme objevili sochu Bruncvíka se zlatým mečem a lvem, o kterém jsme si v minulém týdnu četli pověst. Po schůdkách ze slavného mostu jsme sestoupili na Kampu. Tam jsme v parku s okouzlující vyhlídkou na Vltavu, Staré Město a Národní divadlo měli přestávku na oběd.
Zde naše putování Prahou skončilo. Autobus nás následně převezl do areálu TV NOVA na Barrandově. Zde nás již očekával tatínek Emmičky Polákové a provedl nás různými studii TV NOVA. Děti měly možnost navštívit trikové studio, kostymérnu, maskérnu, ale nejvíce zážitků měly ze studia vysílání večerních zpráv a ranní snídaně s novou. Mohly si vyzkoušet a zažít práci kameramana, moderátora zpráv či předpovědi počasí.
Zpátky jsme odjížděli plni mnoha velkých dojmů, zážitků i zkušeností a budeme na tuto exkurzi.

Předchozí článek
Následující článek