Výlet se školou z Grafenau

Naše škola vyrazila 20. 3. 2019 na výlet do německého Grafenau. Plán dne jsme dopředu vůbec neznali a paní učitelka nám řekla, že je to pro nás překvapení. Nejdříve jsme jeli navštívit základní školu v Grafenau, kde na nás čekala již třída stejně starých dětí jako jsme my (ale u nich to nebyla 6. A/6. B, ale 5. tzd, protože německý školský systém je trochu jiný, než ten náš) a jejich paní učitelka Schneider.
Ta nás rozdělila do skupin, kde jsme byli namíchaní s německými dětmi. Dostali jsme pracovní papír, který byl napůl česky a napůl německy a my jsme museli spolupracovat, vzájemně si říct a naučit se německé fráze, stejně jako německé děti české fráze. Po hodině jsme se všichni dokázali představit v opačném jazyce. Pro německé děti to bylo opravdu těžké, hlavně česká výslovnost.
Dále jsme nasedli i s německými kamarády do autobusu a vyrazili do nedalekého Bavorského národního parku, kde se nachází veliká zvířecí obora. V této oboře jsme viděli medvědy, rysy, losy, zubry, výry, vlky a spoustu dalších zvířat. Díky hezkému počasí se všechna zvířata vyhřívala na sluníčku a my si je díky tomu mohli pořádně prohlédnout.
Potom, co jsme se nabažili zvířátek, jsme nastoupili do autobusu a jeli na oběd do německé školy. Po obědě jsme se rozloučili se svými kamarády a jeli domů.
Byl to skvělý den, už se moc těšíme na další podobný výlet.
Žáci 6. A a 6. B
(K. Žák, J. Fafejta, V. Bohoněk, M. Hrbková, V. Virágová, S. Jakešová, J. Dejová, L. Medřický, M. Nikl, N. Čejková, D. Volfová, P. Vincenec)

Předchozí článek
Následující článek