Čtyřdenní exkurze žáků na Slovensku

Naše spřátelená škola v Dobré Nivě leží okolo 500km od Prachatic, a tak jsme skoro celý první den strávili v autobuse. Když jsme dorazili do Zvolena, což je blízké mestecko, v němž jsme ubytováni, přivítali nás zástupci dobronivské školy a odvedli nás k našemu ubytování. Zde jsme povečeřeli a hned poté jsme si ve společenské místnosti pustili hokej a pořádně fandili. Po vyhraném zápase jsme se umyli a šli spát.
Druhý den našeho zajedu byl opravdu pestrý. Slovenští kamarádi si pro nás připravili krásný program, který začal vědomostní soutěží, v níž se naši žáci snažili porazit dobronivské spolužáky v československém kvízu. Hned po něm jsme se šli podívat na vystoupení dětských folklorních souborů, které se nám také moc líbily.
V rámci budování nových přátelství pokračoval náš program sportovními zápasy, v nichž chlapci hráli fotbal a děvčata přehazovanou a volejbal. Náš den jsme završili návštěvou pana starosty a místní chráněné krajinné oblasti Gavúrky.
Od pana starosty jsme dostali krásná trička, která si odvezeme domů jako parádní památku na tento skvělý výlet. A aby náš program byl ještě o něco zajímavější, vyrážíme v podvečer do centra města Zvolena, kde se konají slavnosti města. Hned po návratu z města zalezeme do postelí a budeme se těšit na další den.

Předchozí článek
Následující článek