Těšíme se do Strážnice na Mezinárodní folklorní festival

Naše třída 4. B byla vybrána, aby se zúčastnila v rámci MFF ve Strážnici přehlídky pro dětské folklorní sbory zvané Dětská Strážnice.
Na vystoupení jsme se poctivě připravovali celé jaro a secvičili jsme vystoupení s názvem Hra na konopickou. Tímto vystoupením chceme seznámit diváky s lidovou oslavou úrody obilí, lnu a konopí v našem regionu.
Dlouho jsme nevěděli, jaké budou kroje, ve kterých budeme vystupovat a v pátek jsme si je vyzkoušeli a dokonce jsme v nich i tančili pro diváky z naší školy. Byl to krásný zážitek.
Po potlesku diváků jsme získali novou chuť vystupovat a ještě se i zlepšit, protože přece budeme reprezentovat naši školu i naše město a Jihočeský kraj, který naše vystoupení podpořil příspěvkem na ušití nových krojů.

Předchozí článek
Následující článek