Jak jsme prožili den laskavosti

Den laskavosti v 1. A a v 1. B
13. 11. 2019 proběhl u nás ve škole Den laskavosti. Každá třída si vymyslela svůj způsob, jak být v tento den co nejlaskavější. U nás, v 1. B a v 1. A, jsme se rozhodli, že uděláme laskavost našim čtyřnohým studeným čumáčkům, kteří zůstali člověkem opuštěni a smutni. Ne, že bychom nechtěli udělat radost dvounohým studeným čumáčkům, ale usoudili jsme, že ti se o sebe postarají vesměs sami. Nasbírali jsme pro pejsky všechno možné. Konzervy, granulky, piškoty, deky, pelíšky, dobroty a další věci, které jim, dle našeho soudu, vykouzlí úsměv na tlamičce a odvezeme jim to do záchytných kotců v Prachaticích. Děkujeme všem dětem a jejich rodičům, že nás podpořili a poslali toho pro chlupáče opravdu hodně.


Jsem laskavec – Den laskavosti ve 2. A
Při třídní chvilce jsme si domluvili průběh Dne laskavosti. Pro spolužáky z partnerské II. B jsme připravili ochutnávku zdravé svačinky z ovoce a zeleniny. Každý žák si přinesl z domova jeden kus (někteří i více), k tomu prkýnko, nožík a misku. Až do konce třetí hodiny, ve které jsme nakrájeli přinesené produkty do svých misek, museli žáci vydržet neprozradit nikomu z béčka, co chystáme. Pak se začátkem čtvrté hodiny jsme s pokřikem PŘEKVAPENÍ vešli do II. B a povedlo se nám jim velmi pěkně a chutně popřát k dnešnímu dni. Společně jsme si zazpívali a pohráli s nažkami jako s vrtulníčky.
Pro spolužáky pak Marian Lašák nachystal hru Nebe, peklo, ráj a společně s Martinem Trůblem soutěž s obrázky ryb.
Také jsme navštívili paní zástupkyni, kancelář účetní a prvňáčky v patře.
18. 11. jsme s nacvičeným pásmem písní, básní, hry na flétnu a tanečky byli udělat radost seniorům v Domově Mistra Křišťana.
Alena Bísková


Jsem laskavec – Den laskavosti ve 2. B
V naší třídě II. B se snažíme být na sebe laskaví každý den, protože jsme zjistili, že je to příjemné, hned se nám lépe pracuje a žije v naší škole.
Každou chvilku někdo přinese nakrájenou mrkvičku „na oči“ pro všechny, nebo jablíčka, oříšky, mětýnky, mufiny, bonbon, čokoládku či záložky. Zjistili jsme, že se to od nás učí i náš nový spolužák Benco z Ukrajiny, který všem donesl krásně vybarvená jablíčka. Proto to má smysl, cítíme se hned líp a můžeme ho pochválit. Je dobré mu jít příkladem.
Při Dnu laskavosti jsme si vzpomněli na Vydrýska a jeho kamarády, které jsme vloni navštívili při školním výletě v ZOO Ohrada. Každý přinesl libovolnou částku jako příspěvek na jejich rybí potravu. Stejně jako vloni bude naše škola posílat vybrané peníze právě těmto šelmičkám a my máme radost, že určitý díl finanční pomoci bude i od nás.
Sešli jsme se tento den i s našimi kamarády ze II. A. Potěšili nás překvapením – zdravou svačinkou pro všechny. Potom jsme společně procvičili pásmo písniček a básní pro dědečky a babičky z DSMK v Prachaticích, kam jim všichni půjdeme pro radost zazpívat 18. 11.
Domluvili jsme se, že se pokusíme každý den najít něco pěkného a druhé pochválit nebo jim s něčím pomoci. Tak by to totiž měli dělat všichni…
Martina Hromádková


Den laskavosti v 3. B
Třetí B se na Den laskavosti vydala do města. Den předtím jsme si připravili kartičky, na které jsme ostatním, které potkáme, popřáli krásný den. 13. 11. ráno jsme tedy vyšli a kartičky začali rozdávat. Nevěděli jsme, co nás čeká, zda je lidé přijmou či ne, ale pokaždé jsme měli radost, když se na nás usmáli. Dokonce jsme obdrželi za kartičky i dárky – bonbón, mýdlíčka i koláčky. Je vidět, že když dáváme, od ostatních pak také dostáváme. A to je to, co nás tento den měl naučit. Získali jsme 62 úsměvů a jedno odmítnutí. Naším heslem se stalo: „Máme rádi úsměvy :)“.


Den laskavosti v 3. C
Středa 13. listopadu se nesla nejen ve 3. C, ale po celé škole v duchu laskavosti. Každá třída se rozhodla někoho potěšit, ať už přáním, zákuskem, milým slovem či jinou pozorností.
My se rozhodli pro akci „Ňaminka za úsměv“. Jak už název napovídá, odměnili jsme drobnou sladkostí každého, kdo nám věnoval svůj úsměv. Děti si vyrobily transparenty a plné odhodlání vyrazily do ulic. Zpříjemnili jsme tak den (alespoň doufáme) nejen náhodným kolemjdoucím, ale třeba i paní učitelkám a dětičkám z MŠ v Zahradní ulici nebo paní prodavačkám v květinářství.
Aby děti nepřišly zkrátka, malá odměna v podobě domácích sušenek napečených paní učitelkou čekala i na ně. Zbylé kousky se rozdaly ostatním paní učitelkám a na obědě paní kuchařkám.
Celý den bychom asi mohli zhodnotit slovy Anežky: „Dnešek byl jako předčasné Vánoce“.Den laskavosti v 5. A
Na Den laskavosti, jsme se rozhodli pomoci při vydávání školních svačinek. Nalévali jsme pití, roznášeli talíře a jídlo, kontrolovali děti zda mají svačinu přihlášenou a vybírali peníze, pokud si někdo přišel svačinu koupit. Moc nás to bavilo a snad měla i pani Novákováradost za pomoc.


Den laskavosti v 5. B
Na letošní den laskavosti jsme si připravili děkovné karty pro paní kuchařky a paní vedoucí školní jídelny, paní uklízečky a pana školníka.
Všem jsme poděkovali za jejich práci.
Kdo kartu vyrobil, ten ji také osobně předal určené osobě. Radost měli obdarovaní i dárci!


Den laskavosti v 6. A
Dnes (13. 11.) proběhl u nás ve škole den laskavosti. 6. A se zaměřila na naše asistenty. Máme radost, že je tady máme a moc si vážíme toho, co pro nás dělají. Proto jsme každému z nich darovali přáníčko a malou drobnůstku, aby měli hezčí den.


Den laskavosti v 7. A
Tento rok světový den laskavosti vyšel na středu. Pro někoho bohužel, pro jiného možná hurá, „nebude“ výtvarka. Sice jsme čas netrávili rukodělným tvořením, kreslením nebo malováním, ale naučili a prožili jsme toho zase docela dost. Celá třída se dohodla udělat tentokrát radost třídní paní učitelce z prvního stupně a místo posledních dvou hodin jsme vyrazili přímo k jejímu domovu. Vybaveni jsme byli přáním a kytičkou, někteří i osobním dárkem. Potěšení a radost jí zářily z očí a nám tudíž také. Takto rozzáření jsme poté zavítali do cukrárny. Mohlo by se zdát, že to byla „zbytečnost“, ale myslím, že ne. Slušně a zdvořile se chovat na veřejných místech a strávit čas s kamarády bez používání mobilů, byla pro některé z nás téměř novinka. A navíc laskavost přeci může udělat i dospělák dětem. Prožili jsme společnou příjemnou chvíli a domů odcházeli spokojení.


Den laskavosti v 7. B
Rozhodli jsme se potěšit učitele vlastnoručně vyrobenými přáníčky, a to se nám podařilo. Všem, kteří od nás přáníčko dostali, se veselé kartičky moc líbily.


Den laskavosti v 8. A
Na den laskavosti si žáci 8. A připravili pro vyučující malé přáníčko. Přáníček bylo více druhů a každý vyučující si vylosoval citát, který ho měl potěšit a vykouzlit mu úsměv na rtech, což se v mnoha případech povedlo. 🙂 Citáty rozdávali žáci ve třídě na začátku výuky a pak o přestávce po celé škole.


Den laskavosti v 9. A
Dnešní den jsme využili k návštěvě „našich“ prvňáčků. Zkusili jsme, jestli si každý z nás dokáže najít svého kamaráda. Většině se to podařilo, někteří se ale nechali zmást tím, že jeho protějšek zrovna nebyl ve škole. Předali jsme jim malý sladký dárek a společně jsme si zahráli několik her. A prvňáci nás potěšili písničkou, ze které jsme se dozvěděli, že pro ně matematika není žádným strašákem. Na rozloučenou nám prvňáci nabídli ochutnávku své čokoládky.

Předchozí článek
Následující článek