Školička bruslení se školní družinou

V rámci šablon pro školní družiny a školním kluby a spolupráce školní družiny s hokejovým teamem HC Vimperk se 13. 12. 2019 uskutečnilo druhé ze čtyř naplánovaných ledových setkání.
Na druhou „školičku bruslení“ tentokrát na zimní stadion ve Vimperku vyrazili žáci druhých a třetích tříd. Protože někteří stáli na bruslích úplně poprvé, tak i tentokrát se museli nejprve naučit jak bezpečně stát na ledě, spadnout a vstát z ledu a jak se rozjet i zabrzdit. Přitom jim ochotně pomáhal nejen pan trenér hokejového družstva, ale i spolužáci, kteří již bruslit umí. Po počátečných nezdarech si všichni bruslaři formou hrátek na ledě prohlubovali své bruslařské dovedností a trénovali správnou techniku bruslení.
I přesto, že bruslení bylo v pátek třináctého, tak to byl pro všechny malé bruslaře pohodový den, ve kterém spolu zažili spoustu krásných zážitků a legrace. Některým sice bolely nožičky a byli uválení, ale nikomu se z ledu nechtělo. Všichni moc děkují panu trenéru Willmannovi a těší se na další ledové setkání.
Další, již tření setkání na ledě pro čtvrťáky a páťáky se uskuteční 14. února 2020 a celý cyklus bruslení zakončíme závěrečným karnevalem na ledě.

Předchozí článek
Následující článek