Fotodeník z letního táboru Klápa

Den čtvrtý – 8. 7. 2020
Závěr letního tábora nabral během čtvrtečního dne neočekávaný obrat. Po snídani jsme před domem objevily první stopy, po kterých jsme se vydali. Ty nás dovedly až k naší dlouho hledané oběti Mistra Fantastica. Všechny detektivní kanceláře musely dešifrovat balistiku vražedné zbraně a pomocí svých znalostí získat profil hlavního podezřelého Ludvíka Krátkonohého. Co čert nechtěl, večer při opékání buřtů se Ludvík, nevlastní bratr Mistra Fantastica, objevil u našeho penzionu. Naštěstí se všem mladým detektivům podařilo onoho kriminálníka dopadnout a zachránit Klápu před dalším nebezpečím. Úspěšně vyřešený případ jsme oslavily diskotékou pod širým nebem.


Den třetí – 8. 7. 2020
Středeční program byl již od rána nabitý. Začali jsme skládáním puzzlí na čas, vyřešili další vrťapkovu záhadu a házeli do dálky odjištěným granátem. Dopolední program završila soutěž ve řvaní.
Po načerpání sil během odpoledního klidu nás čekala túra obohacená zastávkou o zmrzku a pro velký úspěch o další krabí bingo. Večer jsme se vrhli na výrobu vlastních detektivních dalekohledů a našli ztraceného Vrťapku.


Den druhý – 7. 7. 2020
Úterní ráno započalo rozšifrováním výpovědi manažera Mistra Fantastica, sepsáním databází podezřelých a slalomovou přípravou k dopadení pachatele. Odpoledne jsme vyrazili do lesa, kde jsme stavěli policejní stanice, trénovali pozornost při lupovém bingu a hledání přírodnin dle seznamu. Po vydatné svačině si každý zkusil střelbu na terč a nechal se vyfotit jako pravý trestanec.


Den první – 6. 7. 2020
První den tábora si děti moc užily. Cesta utekla jako voda. Poté vybalování a zápasení s povlečením. Většinou s výsledkem jedna nula pro peřinu. Po vydatném obědě jsme se vrhli na první šifry, děti si našly své kapitány, zjistily barvy svých týmů a prošly zkouškami pravých detektivů. Odměnou jim byl detektivní průkaz a týmový šátek. Již v osm všichni celí vyčerpaní a plní zážitků padli do postelí.

Předchozí článek
Následující článek