Včelařský kroužek

pro děti 1. – 9. třídy

Náplň kroužku:
Na začátku měsíce října 2017 začal na naší škole pracovat včelařský kroužek. Do kroužku mohou chodit děti od 1. do 9. ročníku. A také tak tomu je, kdy  společně s „deváťáky“  chodí do kroužku  i „ prvňáci“ . Na úvodní schůzce si všichni prohlédli školní včelnici a podívali se na to, jak i v měsíci říjnu, kdy je teplé počasí , včelky nezahálejí. V současné době je již dokončeno krmení včel na zimu a budeme doufat, že jich zimu přežije většina, ale to již k chovu včel patří, že některá se některá včelstva nedožijí jara.


Kroužek základní školy a ZO Českého svazu včelařů Prachatice
Včelařský kroužek na naší škole se po jednání vedení školy a předsedkyní Českého svazu  včelařů Prachatice stal i kroužkem mládeže Českého svazu včelařů základní organizace Prachatice. Prachatičtí  nabídli škole patronát a pomoc s granty a rovněž materiální pomoc pro mladé včelaře na naší škole.


Jak jsme na naší škole začali s chovem včel
Ve školním roce 2016/17 jsme se s vedením naší školy dohodli, že by bylo dobré začít chovat včely, abychom se v rámci předmětu technicko – pěstitelských praktik  naučili i něco praktického. A to z důvodu, že naše moderní společnost začíná být pomalu, ale jistě odtržena od přírody. Na včelách bychom mohli pozorovat, že vůbec není jednoduché něco, byť by to byl hmyz, chovat a mít z toho i trochu užitku.
Příprava tohoto projektu byl a je běh na dlouhou trať, v minulém školním roce jsme společně ze starých lavic vyrobili s dětmi na technicko pěstiteských praktikách 4 nástavkové úly. A od letošního roku léta na „ Vodňance“ chováme 4 včelstva, o které se budeme starat na včelařském kroužku, který byl při škole  zřízen. Včely jsou umístěny u Kralovy vily. Uvidíme , jak to všechno dopadne a hlavně kolik včelstev přežije zimu, ještě nás čeká nakrmení včel roztokem cukru a potom léčení a pak je už všechno  v rukách přírody. Pokud budeme mít alespoň trochu štěstí příští adventní trhy budeme nabízet náš školní med. Držte nám palce.